تبلیغات
بسم الله الرحمن الرحــیم - رستاخیز طبیعت در عید
به سایت ستاره طلایی خوش آمدید
Welcome To Gold Star

خداوند هر ساله با رستاخیز طبیعت، رستاخیز انسان را به صورت عین الیقین در جلوی چشمان هر صاحب بصیرتی انجام می دهد تا به او اطمینان و آرامشی بدهد و زندگی او را معنا بخشد و زندگی اش را پر از شادی و سرور از آفریدگاری سازد كه همه چیز را برای آرامش و آسایش او در دنیا و آخرت آفریده....متن کامل در ادامه مطلب


خداوند هر ساله با رستاخیز طبیعت، رستاخیز انسان را به صورت عین الیقین در جلوی چشمان هر صاحب بصیرتی انجام می دهد تا به او اطمینان و آرامشی بدهد و زندگی او را معنا بخشد و زندگی اش را پر از شادی و سرور از آفریدگاری سازد كه همه چیز را برای آرامش و آسایش او در دنیا و آخرت آفریده و او را به عنوان گل سرسبد دفتر آفرینش قرار داده است.
قرآن در آیات بسیاری بارها به این نكته توجه داده است كه برای دریافت عین الیقین و اطمینان و آرامش در زندگی خویش به رستاخیز طبیعت توجه كنند.
در آیه 5و 6 سوره حج آمده است: زمین را مرده و خاموش می بینی. پس چون آب بر آن می فرستیم سخت به جنبش درآید و بر دمد و از هر نوع گیاه نیكو و شاداب برویاند. این آفرینش و تدبیر كه سرانجام به رستاخیز منتهی می شود بدان سبب است كه خداوند حق مطلق است و باطل از او سر نمی زند، در حالی كه آفرینش بدون رستاخیز بیهوده است و نیز بدان سبب است كه خداوند پیوسته مردگان را زنده می كند و حیات می بخشد. پس برپا كردن رستاخیز بر او دشوار نیست و او بر انجام هر كاری تواناست.
در تمامی آیاتی كه به مسئله چگونگی رویش گیاهان اشاره شده، این معنا مورد توجه بوده است كه به آدمی رستاخیز را نشان دهد. هدف از همه این آیات بیان این معنا است كه آدمی می تواند برای شناخت وضعیت خویش در دنیا و پس از مرگ به رویش گیاهان و مرگ آنان توجه كند كه چگونه می رویند و بزرگ می شوند و سبزی و شادابی همانند جوانی تمامی وجود آنها را سرشار می كند و آن گاه همانند پیران، زرد و عجوز و از كارافتاده می شوند و در نهایت می شكنند و بر زمین می افتند و دربند باد به هر سو رانده و در نهایت پودر می شوند و با خاك یكسان می گردند؛ اما هنگامی كه باران رحمت بر آنها می بارد دوباره از همان خاك، جوانه های زندگی می روید. (نگاه كنید به همه آیاتی كه درباره انبات و نبت بیان شده است)
قرآن تأكید می كند زمین مرده و خاموش (الارض هامده) با آبی كه بر آن فرو می فرستیم به جنبش درمی آید. اگر به زمین در زمستان نگاه شود زمینی مرده و خاموش است كه هیچ وجد و شور و سروری در آن نیست. خاموش و سرد است و زندگی در آن دیده نمی شود. اما هنگامی كه باران می بارد و بهاران می رسد طبیعت زنده می شود و به جنبش و خیزش می افتد و شادی و سرور در همه جا فراگیر می شود.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به اشتراک بگذارید :

پنجشنبه بیست و هفتم اسفندماه سال 1388
نویسنده : محمد جواد  ,   ,  نظرات ( )


ارسال به دوستان
« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools
تاریخ و ساعت
مترجم سایت
آمار وبلاگ

» کل بازدید :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» تعداد نویسندگان :
» تعداد کل پست ها :
» آخرین بازدید :
» آخرین بروز رسانی :

نظر سنجی
نظرتان در مورد این وبلاگ چیست؟


Powerd By MIHANBLOG

ا